למה קשה לעבור תהליך אישי כשיש קושי כלכלי?


לעבור תהליך רגשי-תודעתי כשיש חוסר כלכלי זו החלטה של אומץ.

למה? כי התפיסה הנורמטיבית בחברה שלנו היא שה'חומר' קודם ל'תודעה': "קודם שיהיה כסף ואז אפשר להשקיע במותרות." כלומר - לטפל בעולם הרגשות שלנו ולהשקיע בתודעה הצלולה שלנו - נתפס כמותרות. יהיה מקום לתהליך רגשי "אם וכאשר יישאר משהו אחרי ההוצאות החיוניות יותר." - דיור, מזון וכדומה...

בעיני זו תפיסה שגויה של המציאות - התודעה היא הקודמת לחומר: הכל עובר דרך התודעה שלנו. מה שקובע את חוויית החיים זו התודעה שלנו. מה שמשפיע על תוצאות בחיים שלנו - על שפע בכל המובנים - פרנסה, קריירה, בריאות, מערכות יחסים - כל זה הוא השתקפות של התודעה. השקעה ברגשות שלנו ובתודעה הצלולה שלנו היא הבסיס שממנו יבוא גם השפע הכלכלי. להשקיע בעצמי זה להשקיע בכל מה ומי שנוגע בי - בילדים שלי, בבן הזוג שלי, בפרנסה שלי, בקריירה שלי ובבריאות שלי.

לכן השקעה בצחצוח התודעה שלנו - היא ההשקעה הבטוחה ביותר.

זה הפוך לתפיסה החברתית שרובינו חיים בה. לכן מי שבוחר כך הולך נגד הזרם, צפוי לביקורת ומסתכן בזה שייתפס (בעיני הסביבה ובעיני עצמו ) כ"חסר אחריות".

לבחור כך אומר להסכים להיות "לא בסדר" - שאת רובינו זה מפחיד. ומי שנשאר מחוייב לאמת שלו למרות הפחד - הוא אמיץ.

אבל מה לעשות כשבאמת לא גומרים את החודש??

לצערי זו תופעה רווחת אצל רבים מאוד כיום, במצב הכלכלי שבו אנחנו נמצאים כחברה. "מה את מציעה?"

אני מציעה מודל שבו ניתן יהיה לעבוד על התודעה ולשלם בהדרגה. עבודה של כ-4 חודשים שהתשלום לה פרוס על פני שנה שלמה. אם זה מעניין אתכם, מוזמנים לצור עמי קשר.

#תודעה #אימוןאישי

4 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

עכשיו, בדיוק עכשיו!!!!! - בזמן הבידוד הזה - זו ההזדמנות המיוחדת והחד פעמית שלי ואסור לי לפספס אותה: להרים סדנא דיגיטאלית לקליניקה ולהוציא ניוזלטר. לסדר את הבית ולתקתק כל פינה (כולל ארון הבגדים כמובן!)