אני מאמינה שכל אדם, בכל נקודה בחיים, גם במצבים הקשים ביותר שנראים לכאורה חסרי סיכוי, יכול לחולל מפנה בחייו ולעבור טרנספורמציה. את האמונה הזו אני מבססת על ניסיון החיים שלי, ועל ניסיונם של אנשים רבים סביבי - צעירים ומבוגרים.

אני גם מאמינה, שהכוחות והחכמה שבתוכנו הם אינסופיים ושיש לנו את כל הידע הנחוץ כדי לחולל טרנספורמציה בחיינו. אני מאמינה שהדרך לצמיחה, התפתחות וריפוי מצויה בתוכנו פנימה ושהתשובות נמצאות אצל האדם עצמו. לכן כל שנחוץ הוא... להקשיב

כמאמנת אין לי אפשרות, לכן, לתת תשובות ולייעץ. יש בכוחי להקשיב, ומתוך כך לסייע לך להקשיב לעצמך. 

בספר "מומו וגנבי הזמן" מאת מיכאל אנדה, מתואר רגע שנחרט בליבי: מומו הילדה נמצאת בסכנה ממשית ומוכרחה לברוח. חברתה, קסיופיאה הצבה, מציעה שילכו ל"בית שומקום", מקום שרק קסיופיאה יודעת את הדרך אליו ובו ימצאו מקלט. מומו חושבת שזה רעיון מצוין ומציעה להחזיק את קסיופיאה, הצבה האיטית, כדי שיוכלו לרוץ ולברוח מהר יותר.

"לא" אומרת קסיופיאה.
"למה לא?" שואלת מומו. ורוטנת מעט... "צבה עקשנית"

"הדרך בתוכי" - משיבה הצבה הקסומה.

 

והן מתחילות ללכת. לאט . ומגיעות בדיוק בזמן.

הרגע הזה מהווה השראה גדולה עבורי. אותה נשימה עמוקה שלוקחת מומו כדי לסמוך על האינטואיציה של הצבה האיטית, וללכת בקצב שלה, בעודה כה מפחדת. כמה פעמים בחיינו אנחנו מפחדים ומחפשים פתרונות מן החוץ? כמה פעמים אנחנו רוצים להאיץ בעצמינו, להזדרז כבר ולהשיג את מטרותינו? לעיתים דרוש אומץ גדול כדי לעצור, לקחת נשימה, ללכת בקצב הנכון לנו ולסמוך על כך שדווקא הוא יביא אותנו ליעד המדויק לנו, בדיוק בזמן.

אני יודעת שהייעוד שלי הוא לאפשר לאנשים להיזכר בזה ש"הדרך בתוכם" ושאם יקשיבו פנימה, יסמכו על עצמם וילכו בקצב שנכון עבורם, יגיעו בדיוק למחוז חפצם.

על "הדרך בתוכי"