צום


אוהבת את הפרטיות שלי וכמעט אף פעם לא כותבת כאן על עניינים בריאותיים. אבל זה נראה לי ממש משמעותי אז יאללה.... מוגש כשירות לציבור.

אתמול בערב התחילו לי מיחושים בבטן התחתונה וביחד עם עוד סימפטום זיהיתי התחלה של דלקת בדרכי השתן. לא משהו שכיח אצלי אבל כבר מכירה שזה יכול להדרדר ולהיות קשה.

החלטתי על הטיפול. צום ומנוחה. אני יודעת שצום מיטיב. צום עוזר להכל. צום למעשה מפנה את הגוף שלי מלעסוק בעיכול לטובת מאבק בפתוגנים ורעלים מכל הסוגים. אני למדתי שצום עוזר דרך השיטה שמלמד הרב יובל אשרוב, על פי רפואת הרמב''ם ואני ממליצה עליו מאוד (יש לו דיסקים מצויינים ללימוד). לאורך השנים צומות עזרו לי לצאת מכל מני עניינים - כאב גרון וצינון ממושך ואפילו כאבים במפרקים מסויימים. אז היום נמנעתי מלאכול וישנתי הרבה ובחנות הטבע רכשתי נקטר חמוציות ושתיתי רק אותו (ומים כמובן. הרבה מים).

אגב, כשהתייעצתי עם הדיאטנית בחנות שיתפתי אותה שאני צמה והיא הסתכלה עלי במבט קצת מרחם וחשדן ואמרה שאין סתירה, אני יכולה גם לאכול היום ביחד עם הנקטר. הייתי קצת מופתעת מהתגובה שלה ובעיקר מזה שלא ברור לה כשמש שיותר מכל תוסף זה הריפוי מספר אחד.

אני מופתעת כמה מעט ה''תרופה'' הזו מוכרת. נחשבת כסוג של ''תרופת סבתא''. ואני גם מופתעת כמה היא חזקה. למרות הנסיון שצברתי אני כל פעם מחדש צריכה לשכנע את עצמי מחדש שכדאי לי לצום ושזה יכול לעזור.

למעשה צום זו הדרך הטבעית ביותר של הגוף לרפא את עצמו. כל בעל חיים שנפגע עקב פציעה או מחלה נמנע מלאכול עד לריפוי. בניגוד למה שהרבה אנשים חושבים אנחנו לא זקוקים לאנרגיה של האוכל לריפוי. להיפך. עיכול המזון דורש המון אנרגיה וכשהגוף פנוי מלעכל הוא יכול לטפל בכל מה שפוגע בו.

הערב כשכל הסימפטומים כבר כמעט נעלמו סופית החלטתי בכל זאת לשתף. אולי למי מכם זה ייתרום לבריאות, וזה כבר שווה בשבילי.

* כמובן שיש מצבים בריאותיים שונים ואין לקחת את מה שכתבתי כהמלצה גורפת אלא רק מתוך אחריות אישית והתייעצות מתאימה בעת הצורך.


1 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

מתכון לחלב שיבולת שועל

לכבוד החג עם כל החלב וזה, מפרסמת את המילה האחרונה שלי בעולם הפטנטים הקולינריים הטבעוניים. אז מה אנחנו רואים/ות בתמונה? חלב שיבולת שועל שלקח לי 1.5 דקות להכין. גיליתי את זה לפני כמה שבועות וזה כה פשוט

על החיים ועל המוות

הייתי אתמול במופע של אמנון "על החיים ועל המוות" ואני עוד מעכלת את גודל החוויה. בכישרון יוצא דופן ומלא חן, באומץ ובכנות נוגעת ללב, חולק אמנון את הסיפור שלו. יחד היינו איתו שם במבוכה, בהתרגשות, בכאב, בב

איך מחליפים גלגל

לכבוד החג היה לי פנצ׳ר. כיוון שזו כבר לא פעם ראשונה או שניה החלטתי להחליף לבד. ליתר ביטחון רשמתי לחבר מומחה את השלבים, לוודא את הסדר, שהוא בעצם הדבר הכי חשוב בתהליך. הוא גם תרם לי עוד קצת טיפים ואני מ