דיון על הוויות וערכים


בתוך הדיון על ביבי או גנץ, שמאל ימין, מקופל דיון עמוק יותר שקשור להוויות ולערכים. הרבה מצביעי ביבי אמרו: ''טוב, הוא באמת לא מוסרי, הוא מושחת, זה נכון. הוא לא נחמד אבל מה זה קשור ומה זה משנה? בתור חבר לא הייתי בוחר בו אבל בתור ראש ממשלה הוא מצויין ומביא תוצאות.'' כמאמנת סאטית אני לא מאמינה שדבר כזה יכול להיות. מה שקובע את התוצאות בחיינו זה מי אני כאדם. מה ההוויה שלי ואיזה ערכים אני חיה. כשאנשים באים אלי להתכונן לפגישה - פגישה עסקית נניח- אני תמיד אעבוד איתם על האיכויות שהם יביאו לפגישה. הנסיון של הרבה שנים והמון מאמנים מוכיח שככה אכן מושגות התוצאות הטובות ביותר. אם אני נינוחה, מכבדת, הגונה ומאירת פנים סביר שאשיג גם את התוצאות הטובות ביותר. כשמתאמן אומר לי: ''אני לא יכול לשדר נועם כי אז אני אפסיד. אני אהיה אגרסיבי וזה יפיק תוצאות''. זו בדיוק הגישה הזו שגורמת למצביעי ביבי שלא מעריכים את האישיות שלו - להצביע לו שוב ושוב.

הדבר היחיד שחשוב לי בראש הממשלה שלי זה מי הוא כאדם. כי ההוויות שלו הן אלה שיוצרות מציאות. רק ביממה האחרונה עבר נתניהו על החוק מספר פעמים (ושידר סקרים). הפוגענות והאלימות שלו מייצרות תוצאות. ככה הפכנו לחברה אלימה יותר, פגועה ופוגענית יותר. הוויות זה דבר מדבק. האם אתם באמת מאמינים שהתוצאות קודמות לערכים או שאתם מודעים לזה שמה שבאמת קובע תוצאות בחיים זה ההוויה?


2 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

עכשיו, בדיוק עכשיו!!!!! - בזמן הבידוד הזה - זו ההזדמנות המיוחדת והחד פעמית שלי ואסור לי לפספס אותה: להרים סדנא דיגיטאלית לקליניקה ולהוציא ניוזלטר. לסדר את הבית ולתקתק כל פינה (כולל ארון הבגדים כמובן!)