הדרך בתוכי.. שם נולד


אז הבנתי שאני עושה סדנה חדשה, שמשלבת אימון סאטי ויוגה. הבנתי שאני רוצה שהמידע יגיע לנשים הנכונות, כדי שיבואו. הבנתי שכדאי לפתוח עמוד עיסקי. ופתאום נולד שם לעסק "הדרך בתוכי". לא חיפשתי שם, אני מאמנת אישית ומורה ליוגה, לא הרגשתי זקוקה לאחד כזה, אבל הוא הגיע.

למי שאינם מזהים את המקור ארחיב: לא אני הקופירייטרית שהגתה את הצירוף הזה. מדובר במיכאל אנדה, הסופר הנפלא שמוכר בעיקר בזכות ספרו "הסיפור שאינו נגמר". מיכאל אנדה כתב עוד ספר שגם אותו רבים מכירים: "מומו וגנבי הזמן".

וכאן המקום להתעכב ולספר רגע על הספר הזה: זהו ספר נהדר, כתוב נפלא, מצחיק, עמוק, מרתק, אבל יותר מהכל, עבורי הספר הזה הוא מורה לחיים. אין הרבה ספרים בעולם שהשפיעו עלי כה הרבה כמו מומו, למעשה אין אף ספר.

נשביתי בסיפור הזה מיד כשקראתי אותו. יחד עם זאת הוא נטמע עמוק בליבי, בעקבות הזכות שנפלה בחלקי להיות חלק מקבוצת תיאטרון שמציגה אותו למעלה מ-8 שנים. יש לי הרבה מה לכתוב על הקבוצה הזו, שהפכה למשפחה, שזרעה זרעים של אהבה בליבי ושחיי אנשיה נרקמו בחיי, אבל זה עניין לפוסט אחר שאולי בוא יבוא בעתיד.

אומר רק ש"מומו וגנבי הזמן" הוא ספר שמלווה אותי, שלימד אותי לנשום, לנוח, להרפות ולעשות את הדברים בקצב שלי, להודות על רגעים של קסם ויופי ולהוקיר את חד-הפעמיות של הרגע הזה. גיבורת הסיפור היא ילדה, שמה מומו, מיוחדת במינה, כיוון שיודעת להקשיב. דמותה של מומו (אותה גילמתי כמה פעמים) היא השראה גדולה עבורי לכוחה המרפא של הקשבה נקיה, נטולת שיפוטיות, שיש בה חמלה, אהבה ותום. מומו היא חברה ומורה לדרך שבה אני הולכת כבר כמה וכמה שנים. דרך של ריפוי הלב ממתחים וכאב.

ולמומו יש גם חברה. קוראים לה קסיופיאה. אמנם היא לא שייכת לזן בני האדם (היא צבה קסומה) אבל היא אלופה. באחד הרגעים המסוכנים בסיפור, כאשר מומו נרדפת וצריכה לנוס על נפשה, מציעה קסיופיאה הצבה שילכו למקום מיוחד (בית שומקום) שיהיה עבורם מקלט. מומו חושבת שזה רעיון מצויין, ומציעה להחזיק בידיה את קסיופיאה, הצבה האיטית, כדי שיוכלו לרוץ ולברוח.

"לא" עונה קסיופיאה.

"למה לא?" שואלת מומו ורוטנת מעט... "צבה עקשנית"

"הדרך בתוכי" עונה לה קסיופיאה המיסתורית והן מתחילות ללכת, ומגיעות בדיוק בזמן.

הרגע הזה מהווה השראה גדולה עבורי. אותה נשימה עמוקה שלוקחת מומו כדי לסמוך על האינטואיציה של הצבה האיטית, וללכת בקצב שלה, בעודה כה מפחדת. כמה פעמים בחיינו אנחנו מחפשים פתרונות מן החוץ? כמה פעמים אנחנו רוצים להאיץ בעצמינו, להזדרז כבר ולהשיג את מטרותינו? לעיתים דרוש אומץ גדול כדי לעצור, לקחת נשימה, ללכת בקצב הנכון לנו ולסמוך על כך שדווקא הוא יביא אותנו ליעד המדוייק לנו, בדיוק בזמן.

מאז שהכרתי את מומו הבנתי שאני רוצה להיות מקשיבנית מקצועית. ומאז שהכרתי את מומו וקסיופיאה (ועברתי עוד כמה תהליכים עם עצמי) הבנתי שהייעוד שלי בחיים הוא לאפשר לאנשים להקשיב לעצמם, להזכר בזה שהדרך בתוכם, ובזה שאם יעזו לסמוך על עצמם, על קצב שהולם את נשימתם, יגיעו בדיוק למחוז חפצם ובדיוק בזמן.


3 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

קולות בתוכי

עכשיו, בדיוק עכשיו!!!!! - בזמן הבידוד הזה - זו ההזדמנות המיוחדת והחד פעמית שלי ואסור לי לפספס אותה: להרים סדנא דיגיטאלית לקליניקה ולהוציא ניוזלטר. לסדר את הבית ולתקתק כל פינה (כולל ארון הבגדים כמובן!)