בחזרה מהויפסנה


מתיישבת אל שולחן העבודה וזו אולי ההזמנות להודות באמת הכואבת: חזרתי. נחתתי מהויפסנה. איזו נחיתה קשה. אבל במובן הכי רך ונהדר של המילה. פשוט קשה לנחות כי ממשיכה לעוף. כמו פטיש 5 ק"ג של פרחים ופרפרים. 10 ימים של שירות ויפסנה היו חוויה מדהימה, החזרה הביתה היא כיפית בטירוף ואני עדיין לא ממש מצליחה לחזור לשגרה. מרכז המדיטציה המדהים הזה שתמיד נותן השראה להתכנסות, עצירה והתבוננות. צוות מתוק מכל רחבי העולם, אסטוניה, רומניה, יוון, ארגנטינה, קנדה... ביחד דאגנו לארוחות של כמעט מאה תלמידים. והכל בכיף, בהרמוניה, בהומור, בשמחה. קוראים למרכז המדיטציה "דהמה פמודה" – פמודה זו שמחה. גואינקה נתן את השם הזה מתוך רצון לאחל לאיזור שלנו שמחה. ובאמת התמלאתי שמחה. ואחר כך שמחת החזרה הביתה. ההרגשה שהעולם מקבל אותי בחיבוק ענקי. הרבה אנשים יודעים שויפסנה זה מקום של שתיקה. אבל דיבור הוא לא ההימנעות היחידה. במרכז המדיטציה אין מוזיקה, אין ריקודים, אין אפשרות למגע. 10 ימים שאף אדם לא שם לי יד על הכתף. שהצלילים הכי הכי מלבבים היו מנגינת הסיום של התנור כשהוא סיים את תוכנית האפייה שלו. כמו שמתאמנת אמרה לי אתמול "כולאים אותך עם עצמך". וזו ברכה. ההימנעויות האלה מאפשרות להיפגש עם חלקים עמוקים בתודעה שביום-יום מתפספסים. ככה מתנקים משקעים מאוד עמוקים מהנפש. אותם משקעים שמעיבים על השמחה. אבל...אין כמו לחזור לעולם אחרי 10 ימים כאלה. להתחבק עם חברה ולהרגיש גן עדן. לדבר עם ההורים שלי בטלפון, למצוא שהבית שלי מחכה לי בצורה מושלמת בזכות הבחורה המתוקה שגרה בו. לשבת על כוס תה עם חברים, לצאת לטיול עם קוקו ביער, לשמוע מוזיקה ופשוט לרקוד. לטפל בחבר, לאמן, ללמד... כבר עברו 5 ימים ואני מתקשה לנחות, אביב באויר ובלב.

תודה על 10 ימים מרוממי נפש ומזככי תודעה. תודה לכל מי שחלק אותם איתי במרכז המדיטציה, ובפרט לצוות המקסים. תודה לכל מי שחולק את החיים שלי מחוץ לשערי הויפסנה וקיבל את פני באהבה - החברים המשפחה, קוקו... אלה ימים של התרוממות רוח. תודה לחושים שלי שיכולים להתענג על ריח, מוזיקה, טעם, מגע, מראות.. תודה על הידע העתיק כיצד להסתגר מפניהם ולהתמסר לשקט שבתוכי. תודה לגואינקה ולכל שרשרת המורים והתלמידים שהביאו את הידע הזה עד אלי. דהמה פאמודה. שמחת הדהמה. תודה שמלאת אותי בשמחה.

בקישורים: הנוף הקסום (עם הספסל) שנשקף ממרכז "דהמה פמודה" בבוקר היום שחזרתי. תמונות מטיולי לפנות ערב ובוקר באיזור שלנו, עמיקם תיעוד נדיר שלי רוקדת ביער בידי זהר לב ואנבל (בלי סמים מכל סוג שהוא, נשבעת!) תודה אהובות על מפגש לב מפתיע ומרומם. שיר שהתנגן בפלייליסט הפרטי שלי בראש כל הקורס (מוזיקה בראש אי אפשר לאסור ;) ) https://www.youtube.com/watch?v=0p_1QSUsbsM


צפייה 10 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

עכשיו, בדיוק עכשיו!!!!! - בזמן הבידוד הזה - זו ההזדמנות המיוחדת והחד פעמית שלי ואסור לי לפספס אותה: להרים סדנא דיגיטאלית לקליניקה ולהוציא ניוזלטר. לסדר את הבית ולתקתק כל פינה (כולל ארון הבגדים כמובן!)