יחסים ברשת חברתית


אלגוריתם - איך יוצאים מזה? על יצירת קשר, אלגוריתמים ומשהו כל כך פשוט שנשכח לגבי יחסים: המשפט החדש שרץ בפייס על נושא האלגוריתם: "אז, בדקתי וראיתי שפוסטים של חברים רבים, בכלל לא מגיעים אלי , כבר כמה זמן 😪 " כולל הבקשה אחר כך להגיב בתגובות ולא בלייקים. ואנשים שעונים למשפט הזה, ובצדק: "הרי גם ככה כל מי שיגיב הם מי שפייס בחר לחשוף את הפוסט הזה בפניהם..."

איך יוצאים מזה? כנות. מה שצורם לי בכל העניין זה הפרצוף הבוכה... האם אנחנו בכנות מתגעגעים לכל מאות או אלפי החברים? אולי לבודדים. אולי לעשרות... (אני אגב לא ראיתי פוסטים של המון המון חברים שלי משחר ימי בפייס) ואם אנחנו באמת מתגעגעים, למה אנחנו לא עושים משהו לגבי זה? ואיך אנחנו מצפים שפייסוק ידע את מי לבחור לנו?

איך בחיים האמיתיים? אם מישהו באמת מתגעגע לחברים שלו ועצוב לו שהוא לא שומע מהם הרבה זמן, אז הדרך הכנה ליצור קשר היא לבוא לבקר בעצמו ולא לצעוק מפתח הבית: "הי אני מתגעגע! בואו".

למה שלא נבקר את החברים שלנו בעצמינו?

אני מזמינה אותנו - רגע לפני שנכנסים לפייס ומתחילים להגיב לכל אותם אנשים אקראיים שפייסבוק בחר עבורינו - לעצום עיניים ולחשוב לרגע: למי אני באמת מתגעגע/ת? אפשר אז להכנס לוואל שלה או שלו. לקרוא את מה שפירסמו לאחרונה. לראות אם בא לנו להגיב או להתייחס. זה מקרב. (אגב, גם הסיכוי שפייסבוק יציג בפניהם את הפוסט שלנו מחר מכפיל את עצמו פי המון באלגוריתם ההוא.) וזה לא מישהו שרובוט בחר עבורינו. זה הלב שלנו בחר.

נ.ב ו - אם להיות כנה - אני עצמי עושה את זה לעיתים יחסית נדירות. אבל אני גם כנה עם עצמי ויודעת שאני לא נכנסת לגלוש בפייסבוק בדרך כלל מגעגוע אלא קצת כדי כדי לנוח, או להסיח את עצמי, או לקבל השראה...


1 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

קולות בתוכי

עכשיו, בדיוק עכשיו!!!!! - בזמן הבידוד הזה - זו ההזדמנות המיוחדת והחד פעמית שלי ואסור לי לפספס אותה: להרים סדנא דיגיטאלית לקליניקה ולהוציא ניוזלטר. לסדר את הבית ולתקתק כל פינה (כולל ארון הבגדים כמובן!)