דידי


אז יש מילה חדשה בעברית ואני רוצה לידע אתכם ושתעזרו לי להפיץ אותה כי היא חשובה: *** מפה לשם, יש כאן פעוט בן שנתיים וחצי שקשור אלי ומצפה לפגוש אותי. שאני מתרגשת לקראתו, ושאנחנו מחוברים בחוטים עדינים של אהבה. *** ואז קלטתי שהוא לא קורא לי. אני רואה אותו מסתכל עלי מבולבל ולא פונה אלי ישירות. *** ואיך הוא ייקרא לי בעצם? מה אני בשבילו? אני לא דודה ולא אחות, אני לא אמא ולא סבתא, אני לא חברה ולא... אין לי שום תפקיד בעולמך - שום מילה אינטימית וקרובה שתתאר את הקשר ביננו. *** בספרות יקראו לי אמא חורגת ויחכו שאביא תפוח מורעל. עבורי אין שום דבר חורג בזה שכשאתה כאן, (או אחותך הגדולה המופלאה שכבר נערה), אני אתן לכם את כל האהבה שבי. האקדמיה ללשון קוראת לזה "אמא משלימה". אבל לכם יש אמהות נהדרות ונפלאות ואתם לא זקוקים ממני לשום השלמה. *** הלילה ישנת איתנו, התעוררתי עם הרגל שלך על הפרצוף שלי. כשהגעת רצית שרק נשחק יחד. אתה רוצה לשבת עלי ואתה מתחבא לי מאחורי הרגל כשמישהו פחות מוכר מתקרב. *** ואיך תקרא לי - סתם יערה? ומה זה אומר על היחסים ביננו. *** הבנתי שחסרה לך מילה בשפה. וזה עמוק, זה לא במקרה. זה נובע מחברה שמבוססת על תא משפחתי מאוד מסוים ושבה היחסים האלה - בין בת או בן הזוג של הורה לילד/ה שלו/ה - נתפסים מנוכרים ולא רצויים. עבור כל כך הרבה נשים רווקות שמעדיפות לפגוש גבר ללא ילדים הם ממש נתפסים כהפרעה. הבנתי שחסרה לנו מילה. *** אז המצאתי מילה. המצאתי מילה בשבילנו. *** חיפשתי מילה שתתגלגל על הלשון של ילד קטן - כמו אמא או אבא. אבל לא משהו דומה מדי - כדי לא לבלבל. ומצאתי מילה שיש בה גם: דודה, גם DADY, גם ידיד. בהינדית "דידי Didi" - זו אחות חברה. ומאז שהמצאנו את המילה הזו אתה יודע מי אני בשבילך. אני דידי שלך. *** לפעמים הוא ממש אוהב לקרוא לי דידי וזה משחק שבו אני רצה לקראתו ומרימה אותו. אבל מה שמעניין זה שמאז שהמצאנו את המילה, פתאום הוא דווקא מצא את הדרך שלו לפנות אלי: "רונת" (קיצור של יערונת). פתאום כשהיחסים ביננו הוגדרו, הוא התחיל לקרוא לי בחופשיות. *** המילה הזו היא חשובה. יש בה ארבע אותיות ורעידת אדמה לתפיסה הזו ששומרת על ניכור ביחסים האלה שבין ילד/ה לבן/בת הזוג של ההורה. *** מאז שהמצאנו את "דידי" דיברתי גם עם אנשים שהם דידי בעצמם והרגישו כמה המילה הזו הייתה חסרה להם. וגם דיברתי עם אנשים בוגרים שהייתה להם דידי בילדות.

חבר סיפר לי: "כשיצאנו מאסיפת ההורים, שאלו אותי אם זו אמא שלי, ואמרתי שלא. שאלו אותי מי זו ולא ידעתי מה לענות... זו שושנה".

ומי זו שושנה בשבילו? אם רק יכול היה להגיד - "זו דידי שלי", אז הכל היה ברור ומוכר.

וסיפרה לי חברה שבגיל רך ממש חיפשה איך לקרוא לבת הזוג של אביה שהייתה לה מאוד משמעותית. זה היה לה חסר. *** אז אם אתם מכירים דידי, או מישהו/י שיש לו דידי - מוזמנים להעביר הלאה את הפוסט, לתייג ולשתף. זו מילה שמתאימה גם לגברים וגם לנשים: דידי זה דידי. אבל היו שהציעו שגברים ייקראו דידו. *** אנחנו, שנותנים ומקבלים מלא אהבה ששמחים וגאים להיות חלק בתא המשפחתי המיוחד הזה, שהקשר הזה נמצא עמוק בלב שלנו - נעים לנו לדעת שיש לנו מקום של כבוד וזכינו להיות דידי בעולם. <3

#שנה_תודה 10

#משפחהחדשה

37 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

קולות בתוכי

עכשיו, בדיוק עכשיו!!!!! - בזמן הבידוד הזה - זו ההזדמנות המיוחדת והחד פעמית שלי ואסור לי לפספס אותה: להרים סדנא דיגיטאלית לקליניקה ולהוציא ניוזלטר. לסדר את הבית ולתקתק כל פינה (כולל ארון הבגדים כמובן!)